Nissan Navara Periyodik Bakım

bursa nissan servisi

Navara Bakım Periyodu ve Yapılan İşlemler

Nissan aracınızdaki bazı malzemelerin km. ve zaman bazında belirli bir ömrü vardır. Kullanım ömrüne veya km. sine ulaşıldığında malzemenin değiştirilmesi gerekir.

Nissan marka üreticisin belirlediği zaman ve km.’ de aracınıza yaptıracağınız periyodik bakım, aracınızı çok daha uzun süre problemsiz kullanmanızı sağlar.

Nissan Navara Periyodik bakımı, model yılına göre 10.000 – 15.000 km’ de bir kez yapılmalıdır. Eğer aracınızın bir yıl içerisinde bakım kilometresi dolmamışsa dahi motor ömrünün ve diğer yağlama sisteminin arızalanmaması için motor yağının değişmesi gerekir.

Nissan Navara aracınıza, periyodik bakım kapsamında motor yağı ve yağ filtresi değişimi yapılır. Hava ve polen filtresinin durumu gözden geçirilir. Bir sonraki bakıma kadar kullanılması uygun görülmezse değiştirilir. Yakıt filtresinin km. durumu kontrol edilir. Ayrıca aracın teknik ve donanımsal yeterliliklerine bakılarak gerekli kontroller sağlanır.

Nissan Navara Model Araçlarda Periyodik Bakım

Nissan Navara araçların 17 çeşit modeli bulunmaktadır. 2.3 Dci, 2.3 Dci 4×4, 2.5 d 4×4, 2.5 Di, 2.5 Di 4wd, 2.5 td, 2.5 td 4×4, 2.5 Tdic 4×4, 3.0 td 4×4, 3.2 d 4×4, Np300 2.3 Dci, Np300 2.3 Dci 4×4, Np300 2.5 Dci, Np300 2.5 Dci 4wd, Np300 2.5 Dci 4wd Pickup, Np300 Pickup 2.5 Dci, Np300 Pickup 2.5 Dci 4×4, model araçlarda periyodik bakım işlemleri yapılmaktadır.

Düzenli periyodik bakım ile 2019 Nissan Navara 2.3 Dci 4×4 aracınız çok daha uzun süre arızasız olarak size hizmet eder. Düzenli değiştirdiğiniz motor yağı, yakıt bütçenizi azaltır, motorun ömrünü uzatır. Kirli hava filtrenizi değiştirmeniz, motor performansını arttırır. Fren balataların kontrolü güvenli sürüş yapmanızı sağlar. Kısacası periyodik bakım hem güvenliğinizi sağlar hem de aracınızın durumu hakkında size çok değerli bilgiler verir. 

Servisimizde Nissan marka aracınıza yaptırdığınız periyodik bakım sadece motor yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtresi içermez. Bunların dışında aracınızın sağlığı ve güvenli sürüş için toplamda 16 ana maddeden oluşan bir kontrol listesi aracınıza uygulanır. Bu kontroller sonucu aracınızın durumu hakkında size geniş bilgi sunulur.

Servisimizde Nissan Navara model araçlarda Periyodik Bakım kontrolleri marka – model aynı olsa bile sürücü ve yol şartları farklı olduğundan, her araç için özel uygulanır.

Nissan Navara aracınıza yaptırdığınız düzenli motor yağı değişimi ve periyodik bakımla, ileriki zamanlarda olması muhtemel arızaların önüne geçersiniz. Periyodik bakımla sadece aracınızın sağlığını değil olası kaza risklerini de azaltarak kendi sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Ayrıca aracınızın uzun ömürlü olması, sürücü ve yolcuların sağlıklı yolculuk etmesi ve güvenli bir sürüş deneyimi için periyodik bakımı ihmal etmemenizi öneriyoruz.

Nissan Navara periyodik bakımında, aracınıza uygun viskozitede motor yağı ve OEM onaylı yedek parça kullanımı araç performansı için çok önemlidir.

1996 yılından bu zamana edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle Nissan Navara aracınızın bakım ve onarımı konusunda Nissan Özel Servisi Efor Otomotiv ekibi olarak her zaman yanınızdayız

bursa nissan
NİSSAN ÖZEL SERVİSİ EFOR OTOMOTİV ‘de son sistem Bilgisayarlı Test Cihazları ile motor analizi ve değerlendirmesi yaparak NISSAN ve INFINITI araçlarınızın tüm modellerine GARANTİLİ motor bakımı, tamiri ve mekanik onarımlar yapmaktayız…

Nissan Periyodik Bakım ve Kontrol Noktaları

bursa nissan
 •  Motor Yağı ve Yağ Filtresi Değişimi
 • Tüm Sıvılar Kontrol
 • Ön Düzen Kontrol
 • Direksiyon ve Aks Körükleri Kontrol
 • Aydınlatma  Sistemi Kontrol
 • Hava Filtresi Kontrol
 • Yakıt Filtresi Kontrol
 • Fren Sistemi Kontrol
 • Polen Filtresi Kontrol
 • Fren, Yakıt ve Sıvı Hortumları Kontrol
 • Silecek Lastikleri Kontrol

 • Cam Suyu Dolum
 • Süspansiyon Kontrol

 • Akü ve Antifriz Kontrol

 • Lastik Hava Basıncı Kontrol

Online Fiyat ve Destek Alma

Ustalarımızdan bilgi almak için aşağıya yazabilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz burada. Araç modeli, yılı ve şase no.sunu yazarak hızlı bilgi alabilirsiniz.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim ?